Suktinės mėgėjai: nuo U. Bolto iki NBA žvaigždžių

2017-11-08

Kita

Sporto Namai

Sporto Namai

Vieša paslaptis, kad profesionaliame sporte yra atletų, nevengiančių užtraukti marihuanos dūmo, nepaisant to, kad profesionaliose lygose tokie pomėgiai yra griežtai uždrausti. Apie kai kurių pomėgį kanapėms sužinoma tuomet, kai jie būna pagaunami atlikus draudžiamų preparatų vartojimo testą, kiti apie tai prabyla patys. Lietuvoje netylant diskusijoms apie itin griežtas bausmes už suktinės parūkymą, pristatome sąrašą aukščiausio lygio sportininkų, kurie, jei gyventų Lietuvoje, jau galimai būtų pakeliui į kalėjimą.

Usain Bolt

Neseniai karjerą baigęs vienas geriausių visų laikų lengvaatlečių užaugo Jamaikoje. Sprinteris yra prisipažinęs, kad paauglystėje kartais vartodavo marihuaną. Tiesa, jau tapęs profesionaliu sportininku, U. Boltas niekada nėra įkliuvęs dėl kanapių vartojimo. Todėl lieka neaišku, ar bėgikas sugebėdavo tai nuslėpti, ar paprasčiausiai varžydamasis aukščiausiame lygyje atsisakė savo jaunystės pomėgio.

Jamaikietis per karjerą iškovojo 8 olimpinius aukso medalius ir 11 kartų tapo pasaulio čempionu.

Michael Phelps

Amerikiečių plaukimo legenda dėl „žolės“ rūkymo aiškintis turėjo 2009-aisiais metais. Tuomet spaudoje išplito nuotrauka, kurioje matyti, kaip vakarėlyje M. Phelpsas per bongą traukia neaiškias medžiagas. Plaukikas prisipažino, kad vartojo marihuaną, o tai jam atsiliepė skaudžiai. Sportininkas buvo diskvalifikuotas 3 mėnesiams, nuo jo nusisuko rėmėjai. 

M. Phelpsas savo elgesį pavadino „netinkamu“. 
Beje, dar prieš nelemtą įvykį, 2008-aisiais metais Pekino olimpiadoje sportininkas laimėjo 8 aukso medalius. Iš viso plaukiko sąskaitoje – 23 olimpiniai aukso medaliai, 3 sidabro ir 2 bronzos
Nate Diaz

Vienas žinomiausių UFC kovotojų niekada neslėpė savo pomėgio kanapėms.  UFC organizacijoje N. Diazas žinomas, kaip didžiausias marihuanos mėgėjas. 2015 metais, po teigiamo marihuanos testo, kovotojui buvo skirta 5-erių metų diskvalifikacija. Tiesa, vėliau ji sumažinta iki 18 mėnesių.

2016-ais metais po pralaimėjimo C. McGregorui, kovotojas spaudos konferencijoje užsirūkė daiktą panašų į elektroninę cigaretę. N. Diazas prisipažino, kad prieš visą žiniasklaidą ir vėl vartojo marihuaną. Tiesa, kovotojas aiškino, kad kanapes vartoja medicininiais tikslais. Tai, pasak jo, padeda greičiau atsistatyti ir palengvina gyvenimą.

Dar 2009-aisiais kovotojas sakė, kad tam, jog išvengtų teigiamų marihuanos testų, aštuonias dienas kiekvieną dieną išgeria po beveik 5 litrus vandens ir tiek pat išprakaituoja.

NBA krepšininkai

NBA užkulisiuose kalbama, kad apie 80 proc. žaidėjų rūko „žolę“. Su marihuana yra įkliuvę tokie krepšininkai kaip Allenas Iversonas, Carmelo Anthony, Klay Thompsonas, Chrisas Webberis, Rasheedas Wallace‘as, Damonas Stoudamire‘as ir daugybė kitų. 

Prieš kelerius metus tuomet Niujorko „Knicks“ atstovavęs J.R. Smithas buvo suspenduotas penkiems mačams dėl kanapių vartojimo. Pagal NBA taisykles, žaidėjas suspenduojamas tik tuomet, kai marihuanos testas būna teigiamas tris kartus.

2015-ais metais paklaustas, ką mano apie tai, kad Ohajo valstija nelegalizavo kanapių vartojimo, Klivlando „Cavaliers“ atstovaujantis J. R. Smithas atsakė: „Žmogau, jei tai 
įvyktų, tarpsezonyje man nereikėtų išvykti“.
K. Thompsonas su kanapėmis įkliuvo dar koledžo laikais. Krepšinio žvaigždė buvo sustabdyta policijos pareigūno, kuris mašinos viduje užuodė „žolės“ kvapą. Krepšininkas neigė, kad vartojo marihuaną.
Tačiau po apžiūros jo automobilyje buvo rasti beveik 2 gramai marihuanos. K. Thompsonas buvo pagautas praėjus vos dviem valandoms po krepšinio mačo, kuriame jo atstovaujama ekipa laimėjo, o pats krepšininkas surinko 22 taškus. 

2004-aisiais su marihuana įkliuvo NBA superžvaigždė C. Anthony. Narkotikai buvo rasti tuometinio Denverio „Nuggets“ žaidėjo kuprinėje. Tiesa, pats Carmelo savo kaltės nepripažino ir sakė, kad „žolė“ – jo draugo, pas kurį jis esą buvo palikęs kuprinę.

C. Anthony draugas prisiėmė atsakomybę.

Daugiausiai taškų visoje NBA istorijoje pelnęs K. Abdul-Jabbaras problemų dėl marihuanos turėjo 1998-aisiais ir 2000-aisiais metais. Tiesa, tuomet jis jau buvo baigęs karjerą. 1998-aisiais rezultatyviausias visų laikų NBA žaidėjas su „žole“ įkliuvo Toronto oro uoste, o 2000-aisiais buvo pagautas prie vairo vartojęs marihuanos. K. Abdul-Jabbaras abiem atvejais aiškino, kad kanapes vartoja medicininiais tikslais ir taip vaduojasi nuo jį kamuojančios migrenos. 

Randy Moss

NFL legenda Randy Mossas apie savo pomėgį kanapėms prisipažino per televizijos laidą HBO kanale. Jis tvirtino, kad marihuaną rūko nuo pat tada, kai pateko į lygą. Tiesa, jo agentas nebuvo patenkintas tokiu amerikietiško futbolo žaidėjo atvirumu. Jis pareiškė, kad HBO bandė specialiai pakenkti R. Mosso reputacijai siekdami išgelbėti savo mirštančią televiziją.

James Hunt

1976-ųjų metų „Formulės-1“ čempionas buvo tikras vakarėlių liūtas ir tikrai ne pavyzdys jaunimui. Buvo žinoma apie jo pomėgį alkoholiui, kokainui ir ne kartą svarstyta, kad lenktynėse J. Huntas važiuodavo pavartojęs narkotinių medžiagų. Pats lenktynininkas yra sakęs, kad mėgsta rūkyti marihuaną, nes tai jį atpalaiduoja. 

Sporto Namai
Parengė: Sporto Namai
Kita

Rekomenduojamos naujienos